Multi Collagen Gençleştiren Formül

Kolajen vücudumuzda en fazla bulunan protein tipidir. Vücudu tamamen ayakta tutan bir proteindir. Kas ve cilt hücrelerini koruyan bağ dokusu yapısına katılarak cilde dayanıklılık, esneklik ve canlılık kazandıran kolajen aynı zamanda eklem, tendon ve organları bir arada tutmada görevlidir.

Bağ ve bağ dokularını oluşturan kolajen proteini miktarı insan vücudu yaşlandıkça azalmaya başlar ve bir süre sonra yetersiz hale gelir. Yaşlanma ile artan kolajen kaybı cilt kuruluğu, kırışıklık, selülit, eklem rahatsızlıkları ve elastikiyetin azalması gibi sorunlara sebep olur.

Kolajen genç yaşlarda vücut tarafından oldukça sık üretilse de yaş ilerledikçe daha az üretilmeye başlar. Sağlıksız beslenme, stres, sigara, güneşe fazla maruz kalma ve C vitamini eksikliği nedenleri de vücuttaki kolajenin azalmasına sebep olan etkenlerden birkaç tanesidir.

Multi Collagen Kırışıklık Giderme Etkisi

Vücudumuzda birden fazla kolajen tipi bulunmaktadır. Dizlerimzide, cildimizde, kaslarımızda tendomlarımızda farklı farklı birçok kolajen tipi bulunur. Bu yüzden kolajen takviyesi almak istediğimizde hangi koljen tipine ihtiyacımız olduğunuz araştırmamız gerekir. 30 yaşından sonra vücuttaki kolajen üretimini yılda yaklaşık yüzde %1-%2 oranında düşer. 40 yaşına gelindiğinde ise kolajenin % 10 ila %20’si kaybedilir. Bu nedenle, bedenin kolajen üretimini desteklemek ve kolajen kaybını frenlemek adına yaş ilerledikçe çeşitli yollardan kolajen takviyesi almak gerekebilir.

Vücuttaki kolajen azaldıkça sadece cilt sorunları kendini göstermez. Eklem kıkırdakları zayıflar, kemikler güç kaybeder, romatizmal süreçler, kıkırdak, kas ve kemik erimesi süreci hızlanır. Bu süreçlerde başrol oynayan kolajen, dışarıdan alınacak takviyeler ile desteklendiğinde kolajen eksikliğinin negatif etkileri ile başa çıkılabilinir.

Multi Collagen & Antioxidants Ne Kadar Etkili?

Özellikle kadınlar tarafından ciltteki sarkmalar ya da kırışıklıklara karşı kullanmak için tercih edilen ve araştırılan kolajen takviyeleri için seçenekler mevcuttur. Bu seçeneklerden biri olan Multi Collagen & Antioxidants ürünü efervesan tabletlerden oluşur ve suda karıştırılarak tüketilir. Suda eritilerek tüketilen ürünler her zaman en hızlı etkiyi gösterecek ürünlerdir. Bu yüzden bu ürünle kısa zamanda alacağınız kolajen takviyesiyle rahatsızlık duyduğunuz kırışıklık ve sarkma sorunlarınızı geride bırakabilirsiniz.